Sigortalı Nakliyat

Kendinizi ve eşyalarınızı bir çevrimiçi mağaza olarak korumak istiyorsanız, tek seçeneğiniz var – sigortalı nakliyat . Çünkü kesin olan bir şey var: Nakliye riskini her zaman vardır ve kayıplar söz konusu olabilmektedir. Peki, sigortalı evden eve taşımacılık nedir? Nasıl çalışır ve paketleri sigortalı olarak göndermek ne zaman mantıklı olur? Bu nihai kılavuzda, aşağıdakilerle ilgili sık sorulan tüm soruların yanıtlarını size vereceğiz:

sigortalı nakliyat
sigortalı nakliyat

Sigortalı nakliyat , paketin kaybolması, çalınması veya hasar görmesi durumunda göndereni finansal olarak koruyan birçok kargo hizmeti sağlayıcısı tarafından sunulan bir hizmettir.

Sigortalı nakliyat, birçok nakliye hizmeti sağlayıcısı için ücretsiz bir hizmet olarak normal nakliye maliyetlerine zaten dâhildir. Ancak, ilgili nakliye hizmeti sağlayıcılarının sigorta tutarlarında büyük farklılıklar vardır. Bu nedenle, genellikle dâhil edilen standart sigortanın toplamına bir göz atmaya değer. Sevkiyat hizmeti sağlayıcısı standart bir sigorta sunmuyorsa, genellikle kendi nakliye sigortanızı yaptırabilirsiniz. Ancak, sigortalı tutar gönderinizi karşılamıyorsa, çevrimiçi satıcı olarak ek nakliye sigortası sizin için bir seçenektir. Bu nedenle, bulunduğunuz yerdeki başlıca nakliye hizmeti sağlayıcılarının karşılaştırılması çok yardımcı olabilir.

Kayıp, hırsızlık veya hasar durumunda içindekilerle birlikte bir paketi değiştiremeyeceğiniz durumlarda sigortalı nakliyat her zaman değerlidir ve bu nedenle yüksek kaliteli ve pahalı ürünler için idealdir.

 • Uygun paketleme ile paketinizdeki herhangi bir hasar veya kayıp için geri ödeme alırsınız.
 • Sigortalı evden eve taşımacılık size gönül rahatlığı sağlar ve bir şeyler ters gittiğinde müşterilerinize veya kendinize daha hızlı hizmet sunabilirsiniz.
 • Hem satın alma bedeli hem de kargo ücreti size ödenir, böylece müşterinize veya kendinize yeni bir paketi para kaybetmeden gönderebilirsiniz.

Sigortalı Evden Eve Taşımacılık Hizmeti

Muhtemelen paketlerinizin iyi durumda teslim edileceğini varsayıyorsunuz. Sonuçta, nakliye masraflarını ödersiniz ve çoğu durumda her şey yolunda gider. Ancak nakliye hizmeti sağlayıcıları her gün yurtiçinde ve yurtdışında milyonlarca koli teslim ediyor. Özellikle Noel döneminde nakliye hizmeti sağlayıcıları normalden %80’e varan oranda daha fazla paket işliyor. Bu, paketinizin kaybolma, çalınma veya hasar görme olasılığının çok daha fazla olduğu anlamına gelir ve bu, üzerinizde önemli bir yük oluşturabilir.

Sadece içindekiler dâhil olmak üzere orijinal paketi kaybetmekle kalmaz, aynı zamanda kayıptan tamamen siz sorumlusunuz. Aynı zamanda bir müşteriniz var ise müşterinin siparişini değiştirmek ve kargo ücretini tekrar ödemek zorundasınız. En kötü durumda, özel ürünler için gönderimi tekrarlayamaz ve sonuç olarak bir müşteriyi kaybetmiş olursunuz. Bu nedenle sigortalı evden eve taşımacılık hizmeti almanız sizin yararınıza olacaktır.

Paketlerin uluslararası nakliyesi özellikle kaybolmaya, çalınmaya veya hasara eğilimlidir. Uluslararası gönderiler birçok farklı taraf tarafından taşınır. Sevkiyat yaptığınız ülkeye bağlı olarak, risk oldukça yüksek olabilir. Seçilen nakliye hizmeti sağlayıcısının dâhil edilen standart sigortası sizin için yeterli değilse, ek nakliye sigortasına ihtiyacınız olacaktır. Size basit, hızlı ve ucuz bir seçenek sunuyoruz: Sigortalı nakliyat hizmeti!

Paketleri sigortalı olarak göndermek istiyorsanız, temel olarak iki seçeneğiniz vardır. Gönderim sigortasını doğrudan gönderi hizmeti sağlayıcısı ile veya taşımacılık hizmeti aracılığıyla ayarlayabilirsiniz. Düşük değerli gönderilerde, bu şekilde genellikle finansal olarak güvende olursunuz. Ancak bu sigorta tutarı yeterli değilse veya nakliye hizmeti sağlayıcısı herhangi bir standart sigorta sunmuyorsa, ek nakliye sigortası ile kendinizi koruyabilirsiniz.

İstanbul Sigortalı Evden Eve Taşıma Şirketi

Paketlerinizi İstanbul sigortalı evden eve taşıma şirketi ortamında sigortalamak için basit, hızlı ve ucuz bir yol ister misiniz? O halde İstanbul sigortası, sizin için mükemmel çözümdür! İstanbul sigortası ile paketlerinizi kayıp, hırsızlık veya hasara herhangi bir tutar için ucuz bir şekilde sigortalama seçeneğiniz vardır. Sigortalı bir olay olması durumunda, sigortalı tutarınızın ne zaman geri ödeneceğine dair bir hafta içinde geri bildirim alacaksınızdır. Bu şekilde, bir cevap için haftalarca beklemek zorunda kalmazsınız ve kendinizi çok fazla zaman ve maliyetten kurtarmış olursunuz!

İstanbul Sigortalı Evden Eve Taşıma Şirketi;

 • Nakliye hizmeti sağlayıcılarına kıyasla daha ucuz
 • Ödenmemiş alacakların hızlı işlenmesi ve geri ödenmesi
 • Sigorta bedelinin bireysel seçimi
 • İletişim formunu kullanarak talepleri kolayca gönderin
 • Şikâyetler bir hafta içinde işleme konulacak
 • Bireysel gönderiler veya aynı anda birden fazla gönderi için nakliye sigortası

İstanbul sigortalı evden eve taşıma şirketi akıllı gönderi kuralları ile kişisel istek ve ayarlarınıza göre paketlerinizi otomatik olarak sigortalayabilirsiniz. Örneğin, belirli bir değerin üzerindeki tüm paketlerin otomatik olarak İstanbul sigortası ile sigortalanmasını belirtebilirsiniz.

Doğrudan İstanbul ortamında nakliye sigortası yaptırabilirsiniz. Orada kolilerinizi kayıp, hırsızlık veya hasara karşı sigortalamak için sigorta tutarınızı kolayca seçebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza göre hem tekli gönderiler hem de aynı anda birden fazla gönderi için sigortalı gönderim seçeneğini talep edebilirsiniz. Sigorta bedelini bireysel olarak alabileceğiniz için, yalnızca gerçekten ihtiyacınız olan sigorta bedelini ödersiniz. Paketlerinizi sigortalamak için toplam üç farklı seçeneğiniz var. Paketinizi manuel mi yoksa otomatik olarak mı sigortalatmak istediğiniz çok önemlidir. Bu seçenekle, gönderilerinizin her birinin yeterince sigortalı olduğundan emin olursunuz. Bunu yapmak için, tercih ettiğiniz gönderi yöntemini, ağırlığı ve istenen sigorta bedelini girebilirsiniz.

Sigortalı Ev Taşıma Şirketi

Dilerseniz her bir gönderi için sigorta hizmeti rezervasyonu yaptırabilirsiniz. Bunu yapmak için, sigortalı ev taşıma şirketi ile çalışma yapın. Orada istediğiniz görüşmeleri yapıp arzunuza göre antlaşma yapabilirsiniz.

Sigortalı nakliye ile ilgili bir sorun mu var? Endişelenmeyin! Sigortalı nakliyat şirketi sayesinde birçok avantajdan yararlanırsınız ve paketlerinizin kaybolmasına, çalınmasına ve hasar görmesine karşı sigortalı olursunuz. Ancak dikkatli olun: Birçok sigortalı nakliyat şirketi, bir çevrimiçi mağaza olarak nakliyeden önce dikkat etmeniz gereken koşulları belirtir. Sizin için en önemli noktaları sıralıyoruz:

 • Sizin ve paketinizin doğru miktarda sigortalanması için sigorta tutarını kontrol edin
 • Zorunlu olan tüm zorunlu paketleme gereksinimlerine uyun
 • Hariç tutulan ürünleri ve nakliye sigortasının müdahale etmediği ülkeleri göz önünde bulundurun
 • Daha sonra herhangi bir şikâyet olması durumunda sevk irsaliyesini her zaman hazır bulundurduğunuzdan emin olun.

Paketiniz planlanandan biraz daha uzun süre yoldaysa ve eksikse, hemen kaybolması gerekmez. Aksine: Böyle bir durumda kargo hizmet sağlayıcının öncelikle paketi “resmi olarak kayıp” beyan etmesi gerekir. Bu süre Avrupa içi gönderilerde 10 iş günü, Avrupa dışı gönderilerde 15 gündür. Paketiniz taranmadıysa sırasıyla 15 ve 20 gün beklemeniz gerekir. Biraz şansla paketiniz bu arada bulunacak ve ardından teslim edilebilecektir. Bu arada paketinizi istediğiniz zaman sorgulayabilirsiniz, ancak henüz şikâyette bulunamazsınız.

Taşınmanız durumunda, ev eşyası sigortanızın teminatı aynı anda yeni daireye aktarılır, böylece her iki konut da ikişer ay sigortalı olur. Sigortalı eşyaları kalıcı olarak yeni evinize getirdiğiniz anda koruma yürürlüğe girer. Ancak bundan önce birkaç şeye dikkat etmeniz gerekiyor: Sigortalı nakliyat firması yeni adresinizi mümkün olan en kısa sürede ve en geç taşındığınızda bildirin. Eski apartmanda yeni apartmanda olmayan güvenlik kilitleri veya pencerelerde koruma gibi özel önlemler varsa, sigortacının bilmesi gerekir. Eksik sigortalanmamak için yaşam alanının büyüklüğünü de paylaşın.

Sigorta primi gayrimenkulün büyüklüğüne ve bulunduğu semte göre değişebilmektedir. İlçeler, sigorta firmaları tarafından yüksek riskli veya düşük riskli alanlara ayrılmıştır. Sonuç olarak katkı payı artarsa, özel bir fesih hakkınız vardır. Aksi takdirde, sigorta sözleşme ile kararlaştırılan süre sona erene kadar devam edecektir.

Sigortalı Evden Eve Nakliyat

Taşındığınızda, o kadar çok görev ve ayak işi vardır ki, çoğu zaman sigorta kapsamını düşünmeyi unutursunuz. Sigortalı evden eve nakliyat, taşındığınızda neleri sigortalayabileceğinizi sizin için göstermektedir.

Eğer bir sigortalı nakliyat ile taşınıyorsanız, sigorta konusunda bu kadar endişelenmenize gerek yok ama birkaç şeye dikkat etmelisiniz: Taşınmanızı bir sigortalı nakliyat firmasına yaptırırsanız, taşınan eşyalarınız otomatik olarak sigortalanır. Taşınan özellikle değerli mallarınız varsa, nakliye sigortası da yaptırabilirsiniz. Sigortalı nakliyat şirketiyle konuşun ve aile yadigârı veya sanat eseri gibi hassas ürünleri gösterin. Feragatnameler bazı öğeler için geçerlidir.

Şirket, yalnızca örneğin nakliye veya mobilyaların montajı sırasında yardımcıların neden olduğu hasarlardan sorumludur. Dikkat: Kutularınızı kendiniz paketlerseniz, her şeyin güvenli bir şekilde istiflenmesini sağlamaktan siz sorumlusunuz. Düzgün paketlenmediği için paketlerin içinde bir şey kırılırsa, bundan siz sorumlusunuz.

Taşınmanızı özel olarak organize ederseniz veya arkadaşlarınız da taşınmanıza yardımcı olursa, ek sigorta yaptırmadığınız sürece sorumluluk taşımazlar. Özel sorumluluk sigortası, kanuni bir yükümlülüğü olmayan bir nezaket hizmeti olduğundan, hasar durumunda fiilen geçerli değildir. Çok az sigorta şirketi sözde “uygun hasar” durumunda istisna yapar, ancak sigorta şirketlerinin çoğu sadece prim tarifelerinde ek sigorta teminatı sunar.

Güvenli tarafta olmak istiyorsanız, hasar durumunda kimin sorumlu olduğunu belirten bir sözleşme yapmalısınız. Daha sonra sorumluluk sigortası için ek bir tarife seçmek zorundadır. Çevrimiçi bir iş değişimi yoluyla Emita sigorta ile sigorta yapan herkes, taşıma sırasında meydana gelen hasar durumunda sigorta yaptırıp yaptırmadıklarını taşıma tarihinden önce sormalıdır. Hasara neden olursanız, bundan kendiniz sorumlusunuz. Mali sorumluluk sigortası sadece üçüncü şahıslara verilen zararları kapsar.

Sigortalı Evden Eve Nakliyat Fiyatları

Prensip olarak sigortalı evden eve nakliyat fiyatları elbette daha yüksek olmasına rağmen, eşyaların ikame değerinde veya cari değerinde sigorta yaptırabilirsiniz. Ortalama olarak taşınma sigortasının maliyeti, taşınacak eşyanın değerinin %0,25’i civarındadır.

Bu sigortanın maliyeti nihai olarak değer beyanınıza bağlıdır. Taşınma eşyanızın ikame değeri veya cari değeri için bu nakliyat sigortasını yaptırabilirsiniz. Taşınma sigortasının maliyeti, sigortalanan tutarın binde biri için ortalama 2,5’tir. Örneğin, taşıdığınız eşyanın değeri 5.000 TL ise, 100 TL’lik ek taşıma masrafını hesaba katmanız gerekecektir.

Kaçınılmaz olaylara karşı kapsamlı koruma istiyorsanız, taşınma için ek nakliye sigortası doğru seçimdir. Taşıyıcının ödemediği hareketli hasarları da kapsar. Bir reklamasyon şirketi ile veya doğrudan bir sigorta şirketi ile İstanbul sigortalı evden eve nakliyat sigortası yaptırabilirsiniz.

Taşınma şirketinin çalışanları eşyalarınızı yeni dairenize veya evinize bırakır bırakmaz, onlara kapsamlı bir inceleme yapmalısınız. Her durumda, herhangi bir hasarı teslimattan en geç bir gün sonra bildirmeniz gerekir, aksi takdirde artık tazminat hakkınız olmayacaktır. Hareket halindeki bir kutuda kırık camlar gibi bariz olmayan hasarlar için biraz daha zaman vardır. Bunlarla ilgili şikâyetler, taşınma tarihinden itibaren en geç on dört gün içinde yapılmalıdır. Herhangi bir hasarı hemen iş fişine veya ayrı kabul raporuna not etmek en iyisidir. Sözlü veya telefonla hasar raporları yeterli değildir. Özellikle tehlike altındaki nesneler söz konusu olduğunda, taşınmadan önce durumlarının örneğin fotoğraflarla belgelenmesi tavsiye edilir.